Kurt Seyit ve Şura dizisinin konusu nedir?

kurt seyit ve sura dizisiBaşrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Ferah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı ve Hilal Saral’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin senaryosunu Ece Yörenç kaleme alıyor.

 

Kurt Seyit ve Şura dizisi için Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah uzun bir hazırlık sonrası vals derslerini tamamladı. Kuzey Güney dizisinden sonra Kıvanç Tatlıtuğ ve uzun süredir ekranlardan uzak kalan F.Zeynep Abdullah hafızalardan silinmeyecek tutkulu ve masalsı aşk hikayesinde yeniden rol alacaklar. Henüz gösterime girmeden fragmanları ile büyük bir izleyici kitlesinin ilgisini çekmişe benziyor. Fragmanda Seyit ve Şura’nın dansı izleyicilerini hayran bıraktı.

 

Zor kış şartlarına ragmen ve hatta Kıvanç Tatlıtuğ’un attan düşüp dört kaburga kemiğini kırması bile etkilemeden çekimleri hız kesmeden devam ettiriyor. Kartepe’de bunca olumsuz şartlara rağmen yüksek bir tempo ile izleyicisine kendini hazırlıyor.


Yılbaşı gecesi bir dakikalık tanıtım videosu yayınlanan Kurt Seyit ve Şura dizisi, o dönemin dokusunu yansıtan göz kamaştırıcı elbiseleri ve dönemin önemli olaylarını ekrana getirecek. Özellikle ilk fragmanında Farah Zeynep Abdullah’ın giymiş olduğu şık tuvalet ve şık dansı ile izleyiciyi ekrana kilitleyecek. Etkileyici jenerik müziğini ise Toygar Işıklı imzasıyla ekranlarınızda olacak.
Dizi, 1900’lü yılların Rusya’sından 1920’li yılların İstanbuluna uzanan tutkulu bir aşk hikayesini anlatan Nermin Benzen’in Kurt Seyt ve Shura adlı dizisinden uyarlanmıştır. Senaryosunu Ece Yörenç’in kaleme aldı ve Hilal Saral yönetti.

 

Saltanat günlerinden Karpatlar cephesine, isyan kıpırtılarından ihtilalin yangınına, Aluşta’dan işgal altındaki İstanbul’a, 1920’lerin Pera’sına kadar uzanan macera dolu yolculukları bir anlamda aşkın da yolculuğu olacak. Kıvanç Tatlıtuğ’un muhafız alayının cesur subayı, Kırım Türk’ü Kurt Seyit karakterini canlandırdığı dizide; Kurt Seyit’in ilk görüşte aşık olduğu, soylu bir ailenin asil, güzel ve hayat dolu kızı Şura karakterini Farah Zeynep Abdullah canlandırıyor.

İşte dizinin akıllardan çıkmayacak ilk fragmanı :

Ay Yapımın üstlendiği Kurt Seyit ve Şura 2014 yılının ilk aylarında Star TV ekranlarında izleyicisi ile buluşacak.

You may also like...